بررسی قیمت قارچ در نیمه دوم سال

قیمت قارچ دکمه ای در نیمه دوم سال

بررسی قیمت قارچ در نیمه دوم سال

در این مقاله به بررسی قیمت قارچ در نیمه دوم سال می پردازیم. باتوجه به نوسانات شدید قیمت قارچ دکمه ای در فصول گرم و سرد سال تصمیم گرفتیم قیمت قارچ در بازار را به صورت سالانه مورد بررسی قرار دهیم. تغییر قیمت قارچ در نیمه اول و دوم سال تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله قیمت نهاده های تولید قارچ همچون قیمت کمپوست و خاک پوششی، میزان تولید قارچ، عرضه و تقاضا و… می باشد.

نوسانات قیمت قارچ دکمه ای سفید تاثیر مستقیم بر میزان خرید فروش قارچ در فصل های مختلف دارد. در ادامه مقاله به بررسی کامل خرید و فروش قارچ و قیمت قارچ در نیمه دوم سال می پردازیم.

بررسی عوامل تاثیرگذار بر قیمت قارچ دکمه ای 

امروزه مصرف قارچ دکمه ای سفید بسیار افزایش پیدا کرده است و علاوه بر مصرف در رستوران ها، فست فودها، کارخانه های تولید فرآورده های گوشتی و… در برنامه غذایی خانوار های ایرانی نیز جایگاه نسبتا خوبی پیدا کرده است.

به همین خاطر تولید و عرضه قارچ به بازار فروش قارچ در طول سال به صورت مستمر ادامه دارد. از این رو بازار خرید عمده قارچ دکمه ای همیشه در جریان است اما تغییرات قیمت قارچ در طول سال خرید عمده قارچ را تحت تاثیر قرار می دهد.

به طور کلی قیمت قارچ در نیمه دوم سال نسبت به قیمت قارچ در نیمه اول سال پایین تر است. علت این امر ازدیاد تولید قارچ در فصول سرد سال می باشد.

معمولا از اوایل فصل پاییز میزان تولید قارچ خوراکی در کشور افزایش پیدا می کند و موجودی قارچ دکمه ای افزایش پیدا می کند. افزایش موجودی قارچ در کشور، تولیدکنندگان قارچ را به کاهش قیمت قارچ سوق می دهد.

بررسی قیمت قارچ دکمه ای در نیمه دوم سال

نوسان قیمت قارچ دکمه ای در نیمه دوم سال

پرورش و تولید قارچ دکمه ای در نیمه دوم سال افزایش پیدا می کند، آب و هوای نسبتا خنک باعث افزایش ماندگاری قارچ ها می شود، به همین دلیل بازار قارچ در نیمه دوم سال پربارتر و قارچ بیشتری در دسترس است. اما قیمت قارچ در نیمه دوم سال کاهش بیشتری نسبت به نیمه  اول سال دارد.

یکی از علت های کاهش قیمت قارچ در فصول سرد سال نسبت به فصول گرم سال، کاهش قیمت ها توسط تولیدکنندگان قارچ برای تعدیل بازار خرید و فروش قارچ و همچنین فروش قارچ بیشتر است. طبق آمارهای ثبت شده از میزان خرید و فروش قارچ دکمه ای سفید در کشور، تقاضای خرید قارچ در نیمه اول سال نسبت به نیمه دوم سال بیشتر است.

از این رو تولیدکنندگان قارچ سعی می کنند برای تعدیل فروش قارچی که تولید می کنند در نیمه دوم سال قیمت های تعیین شده برای قارچ را کاهش دهند تا میزان تقاضا برای خرید قارچ را افزایش دهند.

قیمت قارچ دکمه ای سفید در نیمه دوم سال

عوامل متعددی می تواند بر قیمت قارچ و تولید قارچ در طول سال تاثیرگذار باشد. یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار قیمت نهاده های تولید قارچ همچون کمپوست قارچ و خاک پوششی قارچ می باشد. بستر اصلی برای تولید قارچ خوراکی، کمپوست می باشد و هر گونه تغییری در قیمت کمپوست قارچ بر قیمت قارچ دکمه ای تاثیرگذار خواهد بود.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت قارچ دکمه ای سفید هزینه های نگهداری همچون سردخانه و انبارداری قارچ است. میزان برق مصرفی در سردخانه های قارچ خوراکی بسیار بالا است.

باتوجه به این که در چندین سال اخیر به شدت هزینه دستگاه های صنعتی و سردخانه هایی که میزان برق مصرفی بالایی دارند افزایش پیدا کرده است. در نهایت کارخانه ها و سالن های صنعتی همچون سالن های تولید و پرورش قارچ، به ناچار قیمت محصولات تولیدی خود را افزایش داده اند.

مقایسه قیمت قارچ دکمه ای در نیمه اول و دوم سال

همانطور که گفته شد قیمت قارچ دکمه ای سفید ثابت نبوده و در طول یک سال دچار نوسانات و تغییرات قیمتی شدیدی می شود. برای مقایسه کلی قیمت قارچ دکمه ای سفید در نیمه اول و دوم سال می توان گفت که در نیمه اول سال (فصول بهار و تابستان) قیمت قارچ افزایش پیدا می کند و در نیمه دوم سال (فصول پاییز و زمستان) قیمت قارچ کاهش پیدا می کند.

از لحاظ میزان موجودی قارچ می توان گفت که در نیمه اول سال با وجود تقاضای بالا برای خرید قارچ دکمه ای موجودی قارچ نسبتا کاهش پیدا می کند و در نیمه دوم سال میزان موجودی قارچ دکمه ای خوراکی افزایش پیدا می کند.

تمامی بررسی هایی که انجام شده طبق میزان تولید قارچ در کشور و همچنین آمار خرید و فروش قارچ به صورت سالانه می باشد، با این حال باتوجه به اوضاع اقتصادی کشور و تورم هایی که وجود دارد هیچ معیار ثابتی وجود ندارد که قطعا تغییرات قیمت قارچ در نیمه اول و دوم سال را تعیریف کند.

برای اطلاع از قیمت قارچ دکمه ای در نیمه اول سال می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید: ??

بررسی قیمت قارچ در نیمه اول سال

لیست قیمت روزانه قارچ دکمه ای در پارسی قارچ

فروشگاه پارسی قارچ با هدف فروش مستقیم قارچ دکمه ای از کارخانه و تولید کننده به دست خریداران قارچ و مصرف کنندگان قارچ، اقدام به فروش آنلاین قارچ با قیمت عمده نموده است.

از این رو با مراجعه به وب سایت فروشگاهی پارسی قارچ می توانید علاوه بر خرید قارچ، قیمت قارچ و قیمت انواع محصولات قارچ از جمله بلانچ قارچ، اسلایس قارچ، ترشی قارچ و کنسرو قارچ را با فروشگاه های دیگر مقایسه نمایید و با خیال راحت سفارش خود را ثبت نمایید.

تمامی قارچ های عرضه شده در فروشگاه از تولیدات برترین پرورش دهندگان و تولیدکنندگان قارچ خوراکی در کشور می باشد و سلامت و کیفیت محصولات را تضمین می نماییم.

خرید قارچ دکمه ای سفید از پارسی قارچ

قارچ دکمه ای دایکات 4 کیلوگرمی

448,000 تومان
قارچ دکمه ای سفید جعبه ای 4 کیلوگرمی یکی دیگر از از محصولات قارچ خوراکی دکمه ای می باشد که در بسته بندی جعبه ای عرضه می گردد و نسبت به قارچ های دیگر از کیفیت بالاتری برخوردار می باشد. محصول قارچ دکمه ای جعبه ای 4 کیلوگرمی باتوجه به کیفیتی که دارد مناسب برای صادرات و ارسال قارچ به کشورهای دیگر می باشد. وزن قارچ دکمه ای سفید جعبه…

قارچ دکمه ای دایکات 3 کیلوگرمی

336,000 تومان
قارچ دکمه ای جعبه ای 3 کیلوگرمی (دایکات) از محصولات عمده ای شرکت های تولید و پرورش قارچ خوراکی می باشد که در بسته بندی های قارچ دایکات از باکیفیت ترین قارچ های سوپر و ممتاز قرار داده می شود. قارچ ها با دقت بالا و به صورت دستچین شده انتخاب شده اند. قارچ دکمه ای دایکات 3 کیلوگرمی بسته بندی شیک و مناسبی دارد و جزء محصولات قارچ های…
قارچ بسته بندی

قارچ دکمه ای بسته بندی 800 گرمی

99,000 تومان
یکی از محصولات پر طرفدار شرکت های تولید و پرورش قارچ، قارچ های بسته بندی شده هستند. قارچ دکمه ای بسته بندی 800 گرمی از قارچ های سوپر دستچین شده که از ممتاز ترین کیفیت های قارچ به حساب می آیند. حداقل مقدار خرید قارچ بسته بندی 800 گرمی از فروشگاه پارسی قارچ، 5 بسته در نظر گرفته شده است. قارچ های بسته بندی شده مناسب برای مصارف خانگی و…
قارچ بسته بندی 400 گرمی

قارچ دکمه ای بسته بندی 400 گرمی

45,000 تومان
قارچ دکمه ای بسته بندی در ظروف مخصوص بسته بندی پلی پروپیلین یا پلی استایرن عرضه می گردد و داخل آن از قارچ سوپر با کیفیت بالا پر می شود. ظروفی که برای قارچ بسته بندی استفاده می شوند حجم های مختلفی دارند و در انواع 200، 400، 800 و 1000 گرمی تولید می شوند. تمامی قارچ هایی که در بسته بندی قرار داده می شوند دستچین هستند و تقریبا…

قارچ دکمه ای بسته بندی 1000 گرمی

112,000 تومان
یکی دیگر از محصولات قارچ بسته بندی فروشگاه پارسی قارچ، قارچ دکمه ای 1000 گرمی است که از برترین و ممتازترین قارچ های دکمه ای سفید تهیه شده است. قارچ بسته بندی 1000 گرمی را می توانید برای مصرف روزانه قارچ تهیه نمایید و یا به صورت عمده برای مصارف فروشگاه ها و سوپر مارکت ها تهیه نمایید. قارچ های دکمه ای که برای ظروف بسته بندی انتخاب می شوند…

قارچ دکمه ای سبدی سوپر

شروع از : 540,000 تومان
قارچ دکمه ای سبدی سوپر در سبدهای پلاستیکی با وزن های مختلف از محصولات قارچ عمده ای می باشد که باتوجه به درجه کیفیت بالای آن با قیمت عمده در فروشگاه پارسی قارچ به فروش می رسد. حداقل مقدار خرید این محصول از فروشگاه پارسی قارچ، یک سبد قارچ سوپر می باشد. قارچ دکمه ای از لحاظ درجه کیفیت به انواع قارچ سوپر، قارچ درجه یک، درجه دو و درجه…

قارچ دکمه ای سبدی درجه یک

736,000 تومان
قارچ دکمه ای سبدی درجه یک از قارچ های دکمه ای با کیفیت است که به صورت دستچین در سبدهای پلاستیکی با وزن های مختلف در فروشگا پارسی قارچ به فروش می رسد. حداقل مقدار خرید برای قارچ دکمه ای درجه یک، یک سبد قارچ می باشد. قارچ های دکمه ای به درجه کیفیت های سوپر، درجه یک، درجه دو و درجه سه تقسیم بندی می شوند. بین کیفیت های…

قارچ دکمه ای سبدی درجه دو

شروع از : 546,000 تومان
قارچ دکمه ای سبدی درجه دو از قارچ های خوراکی با درجه کیفیت متوسط است. قارچ دکمه ای درجه دو در وزن های مختلف و معمولا فقط  در سبدهای پلاستیکی بسته بندی می شود. قارچ هایی که به صورت فله ای در سبد های پلاستیکی بسته بندی می شوند نسبت به قارچ های کارتنی قیمت مناسب تری دارند. برای بسته بندی قارچ درجه دو در سبد، چند لایه کاغذ یا…

قارچ دکمه ای جعبه ای 5 کیلوگرمی

550,000 تومان
قارچ دکمه ای جعبه ای 5 کیلوگرمی در جعبه های کارتنی از سری محصولات قارچ عمده ای شرکت پارسی قارچ می باشد که داخل کارتن ها از قارچ های سوپر پر می شود. معمولا بسته بندی های کارتنی قارچ نسبت به بسته بندی های سبدی از کیفیت و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند. قارچ های کارتنی مشکلات قارچ های سبدی از جمله هواخور شدن، باز شدن روزنامه سبدها و یا شکسته…

 پارسی قارچ را در اینستاگرام دنبال نمایید و از جدیدترین محصولات و لیست قیمت روزانه قارچ مطلع شوید: ??

نظر خود را بنویسید